Veteriner Kliniği

Teşhis Tedavi

Teşhis Tedavi Hizmetimiz Modern Veteriner Tıbbın gereklerine uygun olarak, Deneyimli hekimlerimiz tarafından, sağlıklı, profesyonel ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Acil Müdahale

Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve acil tedavi gerektiren durumlarda hastalığın teşhisini yapıp gereken tedavi sürecini başlatırız. Hemen teşhis konulamayan durumlarda hasta araştırma ve tedavi için gözlem altında tutulur.

Aşılama ve Aşı Takibi

Kliniğimize gelen hastaların bütün bilgilerini aşı kayıt sistemimize kaydederek randevunuzdan bir gün önce sizi bilgilendiriyoruz . Kedi ve köpekler için mutlaka yapılması gereken çekirdek aşıları ve zamanlarını aşağıdaki aşı takvimimizden görebilirsiniz.

Kedi / Köpek 6. Hafta 7. Hafta 8. Hafta 9. ve 10. Hafta 10. ve 11. Hafta 11. ve 12. Hafta 13. Hafta
  için Parazit Mücadelesi Kanlı İshal Aşısı,
Gençlik Aşısı
Bronchicine Aşısı,
Coronavirus Aşısı
Karma Aşı,
Parazit Mücadelesi
Bronchicine Aşısı,
Coronavirus Aşısı
Karma Aşı Kuduz Aşısı
  için - - - - - - - Parazit Mücadelesi Karma Aşı Lösemi Aşısı,
Parazit Mücadelesi
Karma Aşı Lösemi Aşısı Kuduz Aşısı

Mikroçip Uygulaması

Mikroçip yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde, herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan okuyucu bir cihaz tarafından gönderilen sinyallere karşılık olarak yerleştirilen mikro cihazlardır. Küçük bir aşı tekniği ile dostunuzun ense derisinin altına hiç bir acı çektirmeden enjekte ederek yerleştiririz. Bu uygulamanın amacı evcil hayvanınız kaybolduğunda onu bulmanızı ve nerede olduğunu tespit etmek adına size büyük kolaylık sağlamaktadır.

Laboratuvar

Kliniğimizde makroskobik ve mikroskobik teşhis yöntemleri, hastalık test kitleri ve laboratuvar muayene yöntemleri kullanılmaktadır.

  • Hemogram
  • Kan biyokimyasal analizleri
  • Kan gazları ve elektrolit değerleri
  • İdrar analizleri
  • Dışkı analizleri
  • Deri kazıntısı
  • Kültür – antibiyogram
  • Mikolojik (mantar) ve bakteriyolojik ekimler
  • Viral hastalık tahlilleri (Köpek gençlik hastalığı, kanlı ishal, FIP, FeLV vb.)
  • Patolojik incelemeler

Cerrahi Operasyon

Kliniğimizde tüm Cerrahi operasyonlar yüksek standartlarda Modern donanımına sahip ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Operasyon öncesi radyografi, Kan ve İdrar tahlili gibi gerekli olan diğer testler yapılarak hastanın fiziki durumu değerlendirilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Başlangıçta ağız kokusu ile kendini gösteren hastalıklar fark edilmediği taktirde ağızda ağrı yemek yemede zorluk diş etlerinde kızarıklık, şişme, kanamalar, diş kayıpları vb durumlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle hayvan sağlığında diş bakımı en az diğer hastalıklar kadar önem teşkil etmektedir. Kliniğimizde genel diş bakımı, diş taşlarının temizlenmesi ve diş çekimi işlemleri hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Yoğun Bakım ve Yatılı Tedavi

Hasta yatış ünitemizdeki tüm hastalarımız, hospitalizasyon sebepleri göz önüne alınmaksızın her gün en az 2 kere rutin olarak muayene edilerek beden ısıları, nabız ve solunum sayıları, iştah, ürinasyon, defekasyon durumları,sorumlu veteriner hekimler tarafından hasta formlarına kaydedilir.

Yoğun bakım ünitemizde yatan hastalarımıza gerektiği durumlarda oksijen desteği sağlanması, elektrokardiyografik monitörizasyonlarının yapılması, nazoözefageal besleme tüpleri ile beslenmeleri gene sorumlu veteriner hekimlerimizce gerçekleştirilmektedir.

Yurt Dışı Çıkış İşlemleri

Kliniğimizde hayvanınızı Yurt Dışına çıkarabilmeniz için gerekli olan mikroçip, Parazit ilaçları, Kuduz ve Kuduz titrasyon testi hizmetleri verilmektedir. Avrupa Birliği Ülkelerine Çıkış Kuralları :

1- Hayvanınızın Kuduz aşısı güncel olmalıdır, kedi yada köpeğinizle Avrupa Ülkelerine gidecekseniz hemen Kuduz aşını yaptırmanızı öneririz

2- Kuduz aşısının yapılmış olduğu tarihten en erken 1 ay sonra Kedi yada Köpeğinizden kan alınarak ilgili laboratuvarlara gönderilir ve Hayvanınızın kuduz aşısına karşı korunabilmesi için gerekli antikorların oluşup oluşmadığı kontrol edilir.

3- Laboratuvar test sonuçları olumlu gelirse Avrupa Ülkerine en erken test sonucunun çıktığı tarihten itibaren 3 ay sonrasında giriş yapabilirisiniz. BU işlemleri yaptırmak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Dijital Röntgen

Kliniğimizde CR cihazı ve yüksek frekans özelliğine sahip x ray cihazı ile görüntüleme yapılmaktadır Normal röntgen cihazına göre bir çok avantajları bulunan CR sistemi sadece 1 dakika gibi kısa sürede bilgisayar ekranında görüntü almamızı sağlar.